Zajrzyj tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta skitur.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w góralskim domu z drewna i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie stosunkowo wyczerpujących, lecz niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Chcesz wiedzieć, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze porady organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]