Więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Oprócz tego dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi urok parków narodowych i krajobrazowych, zamek na Wawelu czy atrakcje narciarskie.

Serwis o atrakcjach Małopolski dba również o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego