Zajrzyj tutaj jeśli interesuje Cię Adobe Photoshop kurs.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX w. usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się opanować popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest kilka programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie game developerów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Kurs Adobe Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i potrzebne triki wykorzystania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]