Świat grafiki nieustająco przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne metody na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych – można bowiem ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który jednocześnie jest całkowicie bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w jak najmniejszych zespołach

Obsługę dowolnej aplikacji można opanować we własnym zakresie, jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko bywa niesłychanie męczący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezwykle pomocne dla tych, którzy niedawno poznali Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania i proponując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, żeby był on prowadzony w małych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w świecie filmu i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością pożądaną i docenianą szczególnie w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz entuzjaści 3D, którzy pragną znaleźć nowe formy ekspresji bądź rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]