Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Jednak co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.