Niedługo rozpocznie się wiosna i powoli zaczniemy myśleć wakacjach. Poza zwykłymi kwestiami organizacyjnymi, jak znalezienie miejsca odpoczynku i zaplanowaniu trasy dojazdu, wiele osób, a szczególnie kobiet, zapragnie również przygotować na tę okazję swoje ciało. Wiosna to bowiem najlepszy okres, żeby zapisać się na zabieg depilacji laserowej.

Włosy nie są na ciele przez przypadek

Włosy na ciele to element jego naturalnej bariery ochronnej, która nie tylko zapobiega utracie ciepła, ale również chroni przed przedostaniem się do organizmu niepożądanych zanieczyszczeń (stąd rzęsy, włoski w nosie czy owłosienie w okolicach intymnych). Nie powinniśmy być zatem przeciwnikiem owłosienia. Niestety współczesne kanony urody, bardzo surowe głównie w stosunku do kobiet, ale także silnie wpływające na postrzeganie swojego ciała przez mężczyzn, skutecznie wmówiły nam, że piękne ciało to gładkie ciało. Z tego powodu kobietom ciężko pogodzić się z bujnym owłosieniem na nogach, w okolicach bikini i pod pachami, a mężczyźni chcą pozbyć się włosów na klacie i plecach. Nie oceniamy. Każdy wszak chce się czuć dobrze w swoim ciele i jeśli owłosienie mu w tym przeszkadza – niech je goli.

Laserowa depilacja ciała u mężczyzn

Nie każdemu jednak chce się co kilka dni walczyć w łazience z owłosieniem przy pomocy maszynki do golenia. Dlatego też zabiegi depilacji laserowej stanowią obowiązkową pozycję w ofercie zarówno gabinetów kosmetycznych, jak i klinik medycyny estetycznej. Depilacja owłosienia przy użyciu lasera jest najlepszą alternatywą dla domowych sposobów pozbywania się owłosienia, a przy tym uzyskane efekty utrzymują się dłużej.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laseraowa to szybka i bezpieczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia z każdej części ciała – z twarzy, pach, ud czy okolic bikini. Nowoczesne lasery depilujące, wykorzystują 3 wiązki światła o różnej długości fali, dzięki temu penetrują skórę na różnych głębokościach i docierają do włosków w każdym stadium ich wzrostu.

Jak to działa? Fale lasera nie ścinają po prostu włosa, jak zwykła golarka, działają wewnątrz skóry. Podgrzewają skórę właściwą do temperatury, w której ulegają zniszczeniu komórki macierzyste w otoczeniu mieszków włosowych. W rezultacie zabiegu mieszki włosowe już nie odrastają. Zabieg depilacji laserowej nie trwa długo i zależy tak naprawdę od wielkości powierzchni, którą zamierzamy wydepilować. Zwykle sesja depilacji kończy się w kilkanaście minut.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Niektóre osoby poddające się depilacji laserowej odczuwają dyskomfort, a nawet ból podczas zabiegu. Wraz z rozwojem technologii i opracowaniem coraz to lepszych rozwiązań dla urządzeń do depilacji rzadkością są już przypadki, gdy zabieg bywa bolesny. Jeśli klinika medycyny estetycznej lub gabinet kosmetyczny posiada urządzenia wyprodukowane w ciągu kilku ostatnich lat zwykle można mieć pewność, że zabieg usuwania owłosienia laserem będzie praktycznie bezbolesny.

Należy być przygotowanym, że po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie, jednak nie jest ono porównywalne do podrażnień, jakie potrafi wywołać depilacja zwykłą golarką. Po zabiegu depilacji laserowej skóra zazwyczaj regeneruje się całkowicie w przeciągu kilku dni.

Czy laserowa depilacji przynosi długotrwałe efekty?

Walka z owłosieniem ciała to proces, który musi być rozłożony na kilka tygodni. Włoski na naszym ciele nie rosną w tym samym tempie – jedne są w fazie wzrostu, inne w fazie przejściowej, a jeszcze inne pozostają w uśpieniu. Tymczasem wiązka lasera jest w stanie trwale unicestwić włos tylko w fazie wzrostu. Dlatego żeby pozbyć się całego owłosienia z wybranej części ciała, należy przygotować się na serię nawet ośmiu zabiegów rozłożonych w regularnych odstępach na przestrzeni około dwóch miesięcy. To dlatego, jeśli celem jest gładka skóra na lato, warto szukać terminu u kosmetyczki już wczesną wiosną. Wierzcie nam – to naprawdę gorący okres w gabinetach kosmetycznych!

Czy depilacja jest stuprocentowo skuteczna? Niestety nie można jednoznacznie tak powiedzieć. Każdy z nas jest inny, a efekty depilacji laserowej zależą od wielu czynników, jak naturalny kolor, grubość i gęstość włosów czy poziom melaniny w skórze.

Kiedy nie można depilować ciała laserem?

Depilacja jest zabiegiem estetycznym, ale to również ingerencja w ciało, dlatego i tutaj kosmetyczka może odmówić przeprowadzenia zabiegu. Nie zostaną do niego dopuszczone kobiety w ciąży lub aktualnie karmiące piersią, a także osoby ze świeżą opalenizną. Przeciwwskazaniem są także m.in. infekcje skóry (wirusowe i bakteryjne), łuszczyca, bielactwo, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, cukrzyca czy posiadanie rozrusznika serca. Zwykle nie wykonuje się także zabiegów na wytatuowanej skórze lub na obszarze skóry, który w ostatnich tygodniach został poddany zabiegowi złuszczania naskórka, a także depilacji przy pomocy wosku lub pęsety.

Źródło tekstu: https://revelare.pl/uroda/depilacja-laserowa-przygotuj-sie-na-lato/