Zamów wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej znosi też kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.