Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Kliknij tutaj

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.