Turkus to jeden z najdroższych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, wisiorki oraz kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę tego kamienia w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze nadmienić, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe walory estetyczne. Według części osób jest bowiem amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Warto także ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak uszkodzeń.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]