Kup kolczyki kwiatuszki.

Od stuleci jeden z ukochanych motywów wykorzystywanych przez jubilerów to kwiaty i ogólnie przyroda. Przyczyn tego jest naprawdę sporo. Wśród głównych z nich wyliczyć trzeba bezapelacyjnie duże zróżnicowanie tego typu motywów powodujące, że biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dziewczynki. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o interesującym designie, którym często cechują się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – albowiem ona wspaniale współgra zarówno ze stylizacją casual, jak i eleganckimi, wieczorowymi kreacjami. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatuszki, żeby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – prawidłowo dobierz je do danej stylizacji

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków okazują się nawet dominującym jej dodatkiem. Aby tak się jednakże stało, trzeba je poprawnie dobrać do danej stylizacji. Jeśli idzie o stroje wieczorowe lub te przeznaczone na oficjalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich będą bezsprzecznie kolczyki kwiatki przyozdobione kamieniami szlachetnymi lub kryształkami Swarovskiego. Kolczyki emaliowane będą zaś wyglądać dobrze przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy również uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi najczęściej mają sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki tworzone z dotychczas rzadko wykorzystywanych w branży jubilerskiej materiałów, jak na przykład tworzywa sztuczne, ceramika lub drewno.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne wzory florystyczne

Pozostając w dalszym ciągu w tematyce kolczyków kwiatuszków, wypada napomknąć o tym, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zdobył uznanie jubilerów. Znacznym popytem cieszą się też wzory bazowane na sylwetce liści oraz pnączy. Nieco rzadziej występują – choć możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców bądź kompletnych roślinnych sylwetek.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]