Jeśli potrzebujesz mistycznego topazu, odwiedź ten adres

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak już napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się również na co dzień. Ważna jest także mnogość barw, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do swojego stroju.