Więcej szczegółów o tabliczkach na drzwi

W każdym budynku ulokowanych jest bardzo dużo różnorakich pokoi, które mają mniejsze lub większe znaczenie. Ułatwienie w przemieszczaniu się po nich – zarówno ludziom z zewnątrz, ale również osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – zapewniają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki. Jakiego typu tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym odznaczają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach są stosowane?

Odpowiednie oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego działania. I nie ma tu znaczenia czy w grę wchodzi przedszkole, sklep, urząd czy biuro – rzetelne oznaczenie pomieszczeń pozwala na błyskawiczne odnalezienie pokoju, który aktualnie jest naszym celem. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w szpitalu oraz szkole. W przypadku banków, biur i urzędów tabliczki na drzwi dadzą możliwość szybkiego wyszukania pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam na dany moment osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie zmieniać znajdujący się na nich opis. Dzięki temu w sytuacji, gdy przykładowo w zakładzie pracy ma miejsce zwolnienie pracowników, opis na tabliczce można bez żadnych trudności zmienić. Pozwala to w konsekwencji oszczędzić naprawdę dużą ilość pieniędzy – nie trzeba przecież przeznaczać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności rozdzielić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które przeznaczone są jedynie dla personelu określonej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te sale, do których z jakichś względów osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można również oznaczyć miejsca, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. W wielu wypadkach na tych tabliczkach oprócz samego napisu stosuje się przekreślony symbol papierosa. Dla znacznej części osób przekaz tego znaku jest więc bardzo czytelny. Nie zapominajmy także, iż tabliczki informacyjne umieszcza się również przy wejściu do obiektów, które wyposażone są w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]