Więcej o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy w takim razie gdzie można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają budynki – domy, biurowce, urzędy, szpitale. Sprawiają, że błyskawicznie wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na elewacjach budynków, ponieważ bardzo często można je także spotkać w pomieszczeniach. To wielka podgrupa oznaczeń, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale również typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich biurowcach – w budynkach samorządów przy wejściu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. To sprawia, że bez problemu odnajdziemy na przykład sekretarza czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają tzw. palarnie

Pamiętajmy też o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo. Pokazują drzwi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, komunikują o istotnych telefonach alarmowych. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]