Jeśli chcesz kupić kable RTV, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez odpowiednich sieci nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie informacji do kolejnych węzłów czy gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, ekipy zakładające sieci starannie wybierają używane przez nie przewody. Ich dobór może okazać się źródłem sporych problemów – przecież zależnie od warunków należy użyć innych przewodów. Ważna jest też ich niezawodność, bo instalacje powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Kable RTV – jaki rodzaje wyróżniamy?

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak nietrudno się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik informacji stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do transmisji impulsów o małej mocy. Takie kable stosowane są zwłaszcza do dostarczenia informacji bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego ekipy montujące tego rodzaju sieci zazwyczaj stawiają współpracę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od takiego sklepu zyskujemy gwarancję, że złożona z nich sieć będzie zawsze niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który samodzielnie produkuje oferowane przez niego kable RTV. Istotne okazuje się również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji oraz oferuje porady w przypadku problemów – przecież to wytwórca powinien najlepiej znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie funkcjonalnej sieci.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]