Jeśli poszukujesz kabla światłowodowego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości istotne osiągnięcie techniki. Możliwości jego zastosowania jest całe mnóstwo. Nie można uznać za wyolbrzymienie opinii, że kabel światłowodowy pojawia się niemalże w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który charakteryzuje się doskonałymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go stosuje?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest obecnie w zasadzie nie do zastąpienia, jeśli chodzi o przewody telefoniczne. Za ich sprawą połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest rewelacyjne, co gwarantuje najwyższą jakość tego, co słychać w słuchawce telefonu. Z kolei elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też stacje telewizyjne. Kable światłowodowe wyróżniają się niewielkim ciężarem, co sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas transmisji live, gdyż gwarantują swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które obecnie znajdują się na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy podlegają podczas produkcji niezwykle uważnemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie należy bać się, że w trakcie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Użycie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, za sprawą której kabel opiera się wpływowi niesprzyjających czynników i w ten sposób długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie potężny krok do przodu, jeżeli idzie o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]