Choć narzędzia pneumatyczne w najróżniejszych dziedzinach są wypierane przez bardziej innowacyjne technologie, wciąż istnieją zastosowania, do których nadają się wręcz doskonale. Pneumatyka dostarcza efektywne rozwiązania dla różnych gałęzi gospodarki, a narzędzia działające na skompresowane powietrze, chociaż działają według prostych zasad, są stosowane także przez największe przedsiębiorstwa. Dlaczego są tak cenione?

Co zyskujesz decydując się na pneumatykę?

W odróżnieniu od urządzeń zasilanych prądem oraz wyposażonych w silnik spalinowy, eksploatacja narzędzi na stłoczone powietrze nie pociąga za sobą dużych wydatków. W ich przypadku paliwo nie jest konieczne, a ich podzespoły niszczą się o wiele wolniej.

Przykłady wykorzystania pneumatyki

Pneumatyka jest używana tak w ciężkim przemyśle, jak i w rolnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta też szpitalnictwo – na stłoczone gazy działają nawet unity dentystyczne lub urządzenia podtrzymujące oddychanie.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia na skompresowane powietrze są używane także w najtrudniejszych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury czy działanie wody. Pneumatyka pozwala także zminimalizować niebezpieczeństwo pożarowe – powietrze nie reaguje z pozostałymi gazami i nie pali się.

Ekologiczna pneumatyka

Narzędzia na sprężone gazy nie emitują szkodliwych dla natury substancji, a stosowanie kompresorów bezolejowych pozwala znacznie zminimalizować ryzyko wydzielania nawet najmniejszych skażeń – z uwagi na to często korzystają z nich leśnicy.