Dowiedz się, gdzie zamówić motoreduktory ślimakowe.

Motoreduktory to w najprostszych słowach nierozłączne połączenia silnika elektrycznego z przekładnią. Jak pracują motoreduktory i gdzie się je stosuje? Dowiesz się wszystkiego w niniejszego wpisu.

Motoreduktory wybierzesz bez problemu z katalogu producenta

Motoreduktory pozwalają efektywniej wykorzystać elektryczne silniki w roli napędu w licznych zastosowaniach w przemyśle. Przy użyciu przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest redukowana nawet do kilkuset razy, przy równoczesnym porównywalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Rzecz jasna skuteczność przekładni z żadnym układzie nie jest 100%, wskutek czego zawsze zauważalna jest nieznaczna dysproporcja między mocą wejściową i mocą wyjściową motoreduktora. W skład nierozłącznego układu jakim jest motoreduktor najczęściej wchodzą też inne moduły jak sprzęgła czy hamulce. Niekwestionowanym atutem motoreduktorów jest to, iż są to prefabrykowane zestawy, które można bez problemu wybrać z katalogu producenta tak, aby ich parametry perfekcyjnie pasowały do potrzeb konkretnej konstrukcji. Konstruktorzy nie tracą w ten sposób tygodni, a czasami miesięcy, na czasochłonne wyliczenia oraz testy różnych kompletów elementów. W zależności od konstrukcji oraz typu przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do krótkiego bądź długiego okresu pracy, a także do sporych, średnich lub niewielkich obciążeń.

W motoreduktorach, w których użyto wielostopniowe przekładnie, można uzyskać bardzo wysoki zakres przełożeń, dochodzący wręcz do kilkudziesięciu tysięcy.

Warianty oraz wykorzystanie motoreduktorów

Mimo, że motoreduktory mogą być konstruowane w oparciu o kilka typów silników (BLDC, DC, AC oraz bocznikowych), wyróżnia się je ze względu na typ przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Tym samym wyróżnia się motoreduktory:
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową).

Nie ma z pewnością takiego obszaru gospodarki, w którym nie dałoby się wykorzystać motoreduktora w roli napędu. Czy to przemysł, transport lub produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch rozmaite automaty, takie jak linie produkcyjne, schody ruchome, podnośniki i aeratory. Ogromne spektrum rodzajów zastosowanych w nich silników i przekładni, ich mocy i wielkości sprawiła, iż liczbę realnych zestawów, jakie obecnie oferują najpopularniejsi światowi producenci motoreduktorów, można liczyć już nie w setkach, ale w zasadzie w milionach.

Nasze dane teleadresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]