Zakładanie ogrodów wymaga stosowania odpowiednich substratów, które pozwolą osiągnąć znakomite efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – profesjonalne mieszanki do Twojego ogrodu

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego szalenie ważny jest wybór najlepszych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu wyrosła imponująca roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które zapewnią maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – wówczas zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. węgiel brunatny, ziemia liściowa, piasek, materiały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością składników mineralnych, odczynem PH i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – byliny i drzewa na dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. W sprzedaży dostaniesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać także byliny. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. Z kolei substraty ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak smagliczki, rozchodniki i zioła. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo skośnych powierzchniach.